2017 Yaz Okulumuz

5.6.2017 19:13:05

Facebook

İslam Davamız Kur'an Kitabımız. Sizi de bekleriz.


Derneğimiz  2017 Yaz  Okulu faaliyetlerini başlattı.

6 Haftalık bir Program

3 Temmuz’da  başlatılması planlanan yaz faaliyetleri ile ilgili bilgi veren Yaz Faaliyetleri Koordinatörü Ömer Maçin yaptığı açıklamada, “ Öğrencilerimizin  yıl içerisinde okullarından almış oldukları derslerin bitişiyle beraber 3 aylık bir mola veriliyor. Bizler de bu serbest zaman dilimini verimli ve keyifli değerlendirmek istiyoruz.

Gençlik, gelecektir. Gençliği üzerine bir projesi bir çalışması olanlar ancak gelecekten bahsedebilirler anlayışıyla elimizden geldiğince faaliyetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Yıl içerisinde yaptığımız düzenli  çalışmalarımızda gençlerimizle beraber öğreniyor,  bildiklerimizle amel etmeye gayret ediyoruz.  Gelecek de İslam ile güzel olabilir. Allah ve Resulünün izinden yürüyerek bu gelecek ümit vaat edecektir inşallah.

4 Okulda Gerçekleştirilecek

İnşallah dernek öğrenci birimimizin planlamasıyla 3 Temmuz’da  başlayacak olan faaliyetlerimiz hem bereketli hem de eğlenerek öğrenme imkanı sunacak.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol kapsamında  faaliyetlerimiz Kubilay Ortaokulu, Celal Bayar Ortaokulu, Turgut Özal İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Mehmet Özbek İlkokulu binalarında icra edilecek. Faaliyetlere katılım  sınırlı kontenjanlar dahilinde olup 4-5-6-7-8. Sınıf öğrencileriyle çalışacağız.  Bu yüzden velilerimiz ve gençlerimizin başvurularını erkenden yapmalarını istiyoruz. Katılmak isteyen velilerimiz başvuruları mesai saatleri içerisinde öğrencinin kimliği ile   dernek merkezinde yapabilirler.

Programın İçeriği

Faaliyetlerimizde Kur’an, Siyer, Meal-Tefsir,  Ahlak, Öncü Şahsiyetler,  Dua Ezberleme, Tecvid olacak. Bu dersler sabah saat 9-12.30 saatlerinde olacak, öğle namazının kılınmasıyla sona erecek. Haftada bir gün sportif ve sosyal etkinlik yapacağız. Futbol, dart,  masa tenisi, yüzme, basketbol,  voleybol, satranç sporları ve bilgi yarışmalarıyla gençlerimizin enerjilerini verimli değerlendirmelerine vesile olacağız inşallah. Başta bize bu imkanı bahşeden Yüce Rabbimize hamdu senalar olsun, emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Hafta içi gerçekleştirilecek olan Yaz faaliyetleri 11 Ağustos’ta sona erecek.YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR

Anket

   Anket
Şu anda anket sistemimizde Aktif anket bulunmamaktadır.

E-Bülten Aboneliği

Faydalı Yazılar

Namaz Vakitleri