Facebook


FAALİYETLERİMİZ:

1-İhtiyaç sahiplerine Maddi yardımda bulunmak.
2-Konferanslar düzenlemek
3-Önemli Gün ve geceleri kutlamak
4-Öğrencilere yönelik yaz programları düzenlemek
5-Ramazan ayında köyden gelen öğrencilere iftar vermek.
6-fakir ailelere gıda ve giyecek yardımında bulunmak.
7-Türkiyede faaliyet gösteren derneklerle çalışmak
8-Üniversiteye yerleşen öğrencilere yardımcı olmak.
9-Doğal Afetlerde arama ve kurtarma faaliyetleri.

 

Halkımızın kültürel, ahlaki ve manevi gelişmesini  ilerletmeyi  hedef edinen kurumumuz çalışmalarına mübarek üç ayların gelmesi birlikte hedeflediği çalışmalarını birbirinden farklı etkinliklerle  sürdürmeye devam etmektedir. 
BERAT KANDİLİ PROGRAMI
Berat Kandili münasebetiyle yatsı namazını müteakip Abdullah YEKTA hocamızın değerli ve farklı bakış açısıyla kardeşlerimizi  bir araya getirdik. Okunan Kur’an-ı Kerim’den sonra seminerine başlayan hocamız  Berat Kandili münasebetiyle ömrümüzü, yaşantı ve çalışmalarımızı yeniden gözden geçirme fırsatı doğduğunu ve bu amaçla iyi bir muhasebe yapabileceğimizi belirtti. Berat Kandiline has bir ibadet tarzının olmadığını ancak kişi kendini nasıl Allah’a yakın hissediyorsa o şekilde uygun bir şekilde ibadet edebileceğini ve ibadetin kapsamının da geniş tutulması gerektiğini ifade etti. 
ARAPÇA KURSU
Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile özellikle İlahiyat öğrencilerinin yoğun talepleri üzerine ilçemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Arapça Kursumuz başladı. Kurs öğleden sonra saat 13-17 arasında icra edilmektedir. İlahiyat öğrenimi için çeşitli illerde okuyan öğrenci kardeşlerimiz yaz mevsimindeki kıymetli vakitlerini Arapça dilini geliştirmeye ayırmak istediklerini ve bunun için kendilerine bu fırsatı tanıyan İkbal Kültür ve Yardım Derneğine teşekkür ettiklerini belirttiler. 
Kursta teorik ve pratik eğitim birlikte verilmekte ve mümkün olduğunca anadili Arapça olan kişiler misafir olarak davet edilmekte ve öğrencilere  pratik yapma imkanları sunulmaktadır. 
OKUMA PROGRAMI
Yaz mevsiminde kurumumuzda geleneksel hale getirilen Sabah Okuma programı  bu yıl da başladı ve devam ettirilmektedir.  Öğrenciden, öğretmene, çocuklardan gençlere her kesimden  kardeşimizin faydalanabildiği program sabah 9 da başlayıp 12 de bitmektedir. Bu yıl herkesin kendine has okumak istediği kitaplarla katıldığı program sabahın uyuyarak geçirilebilecek zamanlarını çok verimli bir şekilde geçirmeye vesile olmaktadır. 
KAYNAŞMA GEZİ VE PİKNİKLERİ, FUTBOL MAÇLARI
Derneğimizle gönül bağı olan arkadaşların daha iyi kaynaşma ve mevsiminin sıcaklığından bir nebze de olsa nefes alıp rahatlaması için çeşitli gezi ve piknikler düzenlenmektedir.  23 Temmuz Cumartesi günü üniversite eğitimi gören arkadaşlara unutulmayacak bir “kırkgöz” pikniği gerçekleştirdik. Yine bir sonraki gün ortaöğretimdeki öğrencilerle Nemrut Gezisi ve Kırkgöz pikniği gerçekleştirildi. Ayrıca haftalık olarak düzenli bir şekilde genç arkadaşların kaynaşma ve enerjilerini boşaltma ve mevcut zararlı etkinliklerden uzak durma düşüncesiyle futbol maçları düzenlenmektedir.  Yoğun katılımın olduğu bu maçlarda alışılagelen kaba, küfürlü maçlardan çok farklı geçmektedir.Bu Haber -24 defa okundu.

Anket

   Anket
Şu anda anket sistemimizde Aktif anket bulunmamaktadır.

E-Bülten Aboneliği

Faydalı Yazılar

Namaz Vakitleri